NATURALNE TERMOFORY

Nasze samopoczucie nie zawsze jest idealne, czasem boli nas głowa, brzuch, kark, mamy grypę lub po prostu nie czujemy się dobrze. Dotyczy to nie tylko nas samych, ale i naszych dzieci. Co możemy zrobić, aby naturalnie wspomóc nasze organizmy?

Kochamy to, co daje nam Natura, dlatego zawsze u Niej szukamy rozwiązania. Proponujemy Wam naturalne termofory I Love Grain. Termofory uszyte są ze 100% certyfikowanej bawełny OECO- TEX, a wypełnione są naturalnymi składnikami takimi, jak pestka wiśni, sól himalajska lub gorczyca. Ziarna te mają niesamowite właściwości zdrowotne, które pomagają w zwalczaniu bólu, działają przeciwzapalnie, rozgrzewająco lub wychładzająco, w zależności od potrzeby. Termofor z pestek wiśni wykorzystywany jest z powodzeniem od kilkudziesięciu lat w Niemczech, a właściwości pestek zostały odkryte zupełnie przypadkowo w Szwajcarii, już w XIX wieku.
Gorczycę na pewno znacie już z naszych poduszek – działa jako odpromiennik, łagodzi bóle mięśniowe, reumatyczne, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Szczegóły w naszej sekcji ziarna gorczyca.

Termofory są w pełni bezpieczne, sami możemy zadecydować o ich temperaturze, nie mamy styczności z gumą czy też elektrycznością tak, jak w przypadku niegdyś stosowanych poduszek elektrycznych.

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIA TERMOFORÓW

NIEWIELKI TERMOFOR, W KSZTAŁCIE MAŁEJ PODUSZKI, IDEALNIE SPRAWDZA SIĘ PO PODGRZANIU:

  • rozluźnia napięcie karku i ramion, co pozwala na zmniejszenie negatywnego działania stresu na nasz organizm,
  • wspomaga rozluźnienie mięśni podczas bóli menstruacyjnych,
  • łagodzi bóle kręgosłupa (idealne w bólach tzw.„korzonków”),
  • działa przeciwbólowo przy problemach z woreczkiem żółciowym i wątrobą (pomaga przy oczyszczaniu wątroby),
  • idealny dla małych dzieci na kolki i bóle brzucha,
  • łagodzi lub niweluje bóle głowy spowodowane grypą lub zapaleniem zatok (wspomaga udrożnienie zatkanych kanalików przynosowych),
  • wpływa rozluźniająco na bóle brzucha, skurcze mięśni czy bóle reumatyczne,
  • pozwala naturalnie rozgrzać zimne dłonie i stopy (świetnie sprawdza się podczas okresów zimowych, po wypadzie na narty czy wycieczkę w góry),
  • dzięki małym ziarenkom, dodatkowo masuję naszą skórę.

JAKO ZIMNY, NATURALNY KOMPRES – po schłodzeniu w lodówce działa przeciwbólowo na stłuczenia i zwichnięcia.

JAK UŻYWAĆ TERMOFORU

JAKO CIEPŁY KOMPRES:

Rozgrzej piekarnik do 150°C, włóż termofor do czystego, żaroodpornego naczynia, a następnie do rozgrzanego piekarnika na 15/​20 minut.

UWAGA! Nie przegrzewaj swojego termoforu na wyższych temperaturach, aby przyspieszyć jego rozgrzanie. Może spowodować to szybką utratę zdrowotnych właściwości ziaren.

Podgrzanie termoforu na grzejniku – połóż termofor I Love Grain na czystym grzejniku. W zależności od temperatury grzejnika, zdejmij termofor, w momencie, gdy jego temperatura będzie już odpowiednia dla Ciebie.
Termofor I Love Grain możesz rozgrzać także na słońcu, to tak naprawdę będzie najbardziej naturalnym i kojącym ciepłem, więc jeśli będzie taka okazja, zachęcamy do wyboru tego typu podgrzania.

JAKO ZIMNY KOMPRES:

Włóż termofor I Love Grain do czystego naczynia lub torebki foliowej, w celu uniknięcia zamoczenia i pozostaw w lodówce na około 1h, po tym czasie jego temperatura pozwoli na ukojenie bólu wywołanego stłuczeniem czy zwichnięciem.